Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Limit ważny, ale nie dla początkujących

28 marca 2012 | Jak założyć własną firmę

Przy ryczałcie ewidencjonowanym ważna jest kwota, której przekroczenie powoduje, że podatnik traci prawo do tej formy opodatkowania

 

Dla rozkręcających własny biznes limit ten nie ma jednak aż takiego znaczenia (chyba że podatnik od razu liczy na duże zyski). Istotny będzie jednak w kolejnych latach.

Z ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wynika, że przedsiębiorca może wybrać opodatkowanie ryczałtem, jeżeli w roku poprzedzającym rok podatkowy jego przychody z działalności gospodarczej, prowadzonej wyłącznie samodzielnie, nie przekroczyły 150 tys. euro. Na 2012 r. jest to 661 680 zł.

Warto pamiętać, że w formie ryczałtu ewidencjonowanego mogą być opodatkowane nie tylko przychody przedsiębiorcy prowadzącego działalność samodzielnie, ale również wspólników spółki cywilnej osób fizycznych lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9194

Wydanie: 9194

Spis treści
Zamów abonament