Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skąd czerpać środki unijne na własny biznes

28 marca 2012 | Jak założyć własną firmę
Gdzie znaleźć informacje o możliwościach wsparcia
źródło: Rzeczpospolita
Gdzie znaleźć informacje o możliwościach wsparcia

Bezzwrotne dotacje, preferencyjne pożyczki i poręczenia kredytowe mogą pomóc na starcie. Nie zastąpią jednak dobrego pomysłu na własną działalność

Co łączy bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej finansowane z funduszy unijnych albo budżetu państwa, preferencyjne pożyczki oraz poręczenia mające pomóc w otwarciu własnej firmy? W każdym przypadku, aby je uzyskać trzeba przekonać do tego odpowiednie instytucje, które za nimi stoją. Innymi słowy, niezależnie od tego, z jakiego rodzaju wsparcia chciałby skorzystać młody przedsiębiorca, musi przedstawić ciekawy pomysł na własny biznes. Udowodnić, że jest to przedsięwzięcie zasługujące na wsparcie, czyli takie, które utrzyma się na rynku ponieważ będzie dochodowe. Jeżeli taki dobry pomysł przedsiębiorca ma, trzeba znaleźć wsparcie na jego realizację. Gdzie go szukać?

Kapitał ludzki

W przypadku funduszy europejskich są one dzielone poprzez tzw. programy operacyjne. Jest ich kilka, ale ten, który będzie nas interesował w pierwszej kolejności nosi nazwę „Kapitał ludzki". Jest on podzielony na części zwane działaniami, gdzie każde z nich ma inne cele, a tym samym finansuje różne rodzaje projektów (szkolenia, doradztwo, zatrudnienie, itp.).

Celem działania 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia" jest promocja oraz wspieranie inicjatyw i rozwiązań zmierzających do tworzenia nowych miejsc pracy oraz budowy postaw kreatywnych, służących rozwojowi przedsiębiorczości i samozatrudnienia. To właśnie środki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9194

Wydanie: 9194

Spis treści
Zamów abonament