Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prywatyzacyjna machina w górnictwie się rozkręca

28 marca 2012 | Ekonomia | Karolina Baca
Na zdjęciu  od lewej prezes  JSW Jarosław  Zagórowski,  wiceprezes zarządu ds. ekonomiki  i finansów KHW  Artur Trzeciakowski, dziennikarka „Rz” Karolina Baca  i redaktor  naczelny„Parkietu”, zastępca redaktora naczelnego „Rz”
autor zdjęcia: Jakub Kurasz
źródło: Fotorzepa
Na zdjęciu od lewej prezes JSW Jarosław Zagórowski, wiceprezes zarządu ds. ekonomiki i finansów KHW Artur Trzeciakowski, dziennikarka „Rz” Karolina Baca i redaktor naczelny„Parkietu”, zastępca redaktora naczelnego „Rz”

Węglokoks podtrzymuje plan debiutu na GPW w tym roku. KHW wciąż walczy o emisję obligacji za 1 mld zł. A jaka jest w tym rola związkowców?

Forum Polski Węgiel

Węglokoks podtrzymuje plan debiutu na GPW w tym roku. KHW wciąż walczy o emisję obligacji za 1 mld zł. A jaka jest w tym rola związkowców?

– Chcielibyśmy doprowadzić do debiutu w IV kw. Chodziłoby o sprzedaż 20 – 40 proc. akcji Węglokoksu. Według naszych wstępnych szacunków oferta mogłaby być warta ok. 0,5 mld zł. Wszystko będzie zależało od właściciela i sytuacji na rynkach – powiedział wczoraj w Katowicach na IV Forum Polski Węgiel „Rz" i „Parkietu" Wojciech Stępień, wiceprezes Węglokoksu, eksportera polskiego czarnego złota. Przedstawiciele Węglokoksu i Katowickiego Holdingu Węglowego nie chcieli wracać do nieudanego mariażu spółek (z 2011 r.).

KHW do końca marca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9194

Wydanie: 9194

Spis treści
Zamów abonament