Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak uniknąć daniny dzięki meldunkowi

28 marca 2012 | Prawo | mpa

Osoby, które sprzedają mieszkanie nabyte w latach 2007 – 2008, muszą rozliczyć się według obowiązujących wówczas zasad. Przepisy pozwalają nie płacić podatku tym, którzy byli zameldowani w zbywanym lokalu co najmniej przez 12 miesięcy.

Kupiłem mieszkanie w 2008 r. i od razu zameldowałem się w nim. Teraz chcę je sprzedać i skorzystać z ulgi. Jakie wymogi muszę spełnić?

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o PIT, obowiązującym w latach 2007 – 2008, sprzedający powinien spełnić dwa warunki. Po pierwsze, udowodnić okres zameldowania na pobyt stały nie krótszy niż 12 miesięcy przed datą zbycia. Po drugie, złożyć w terminie oświadczenie o spełnieniu warunków do zwolnienia. Czytelnik spełnił pierwszy warunek, skoro od 2008 r. jest zameldowany w lokalu na pobyt stały. By spełnić drugi, powinien złożyć specjalne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9194

Wydanie: 9194

Spis treści
Zamów abonament