Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak uleczyć Trybunał w Strasburgu

28 marca 2012 | Publicystyka, Opinie | Kenneth Clarke

Musimy mieć pewność, że instytucje powołane do ochrony przed apodyktycznymi rządami i naruszeniami praw człowieka będą nowoczesne i skuteczne – pisze brytyjski minister sprawiedliwości

Prawa człowieka w Europie oraz w innych częściach świata muszą podlegać ochronie. Za miesiąc rządy 47 państw należących do Rady Europy, będącej międzynarodowym strażnikiem wolności podstawowych, zostaną poproszone o uzgodnienie istotnych reform, dzięki którym będzie się można odnieść do zadawnionych słabości ochrony, jaką roztacza ona nad 800 milionami ludzi.

Brutalność i ucisk

Wielka Brytania, jeden z pierwotnych architektów Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, a obecnie kraj przewodniczący Komitetowi Ministrów Rady Europy, mocno wierzy w jej wartości. Mogliśmy bezpośrednio obserwować, w jaki sposób, poprzez Europejski Trybunał Praw Człowieka, przyczyniała się do promowania praworządności w Europie i do przemian zachodzących w życiu wielu Europejczyków.

Ktokolwiek kwestionuje jej znaczenie, niech pomyśli tylko o niedawnych wydarzeniach w Libii, a teraz w Syrii, a przekona się, że brutalność i ucisk nie są sprawą przeszłości i że nie do wszystkich trwale przemawiają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9194

Wydanie: 9194

Spis treści
Zamów abonament