Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niebezpieczna spółka

28 marca 2012 | Prawo | Mateusz Adamski

Przedsiębiorcy podchodzą z rezerwą do zakładania spółek online Brak możliwości weryfikacji danych wspólników stwarza pole do nadużyć Ministerstwo Sprawiedliwości nie widzi problemu

Od 1 stycznia istnieje możliwość rejestrowania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet (tzw. spółki 24-godzinne). Nowelizacja kodeksu spółek handlowych miała ułatwić i przyspieszyć zakładanie tego rodzaju podmiotów oraz uprościć związane z tym procedury. Tymczasem prawnicy, którzy mieli styczność z tym sposobem rejestracji, alarmują, iż stwarza on niebezpieczeństwo dla obrotu gospodarczego.

– Brak możliwości weryfikacji danych podmiotów zakładających spółkę z o.o. może spowodować kreowanie spółek przez fikcyjnych wspólników – mówi „Rz" Mateusz Dróżdż, prawnik z kancelarii Gide Loyrette Nouel, wykładowca Uczelni Łazarskiego.

Potwierdza to Bartłomiej Przymusiński, sędzia gospodarczy z Poznania. – W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9194

Wydanie: 9194

Spis treści
Zamów abonament