Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorca może się nie zgodzić z korektą zrobioną przez organ

09 grudnia 2014 | Dobra Firma | Regina Drabik
Wzór sprzeciwu na korektę deklaracji podatkowej
źródło: Rzeczpospolita
Wzór sprzeciwu na korektę deklaracji podatkowej

PROCEDURY | Gdy pracownicy skarbówki zdecydują, że należy wprowadzić zmiany w deklaracji podatkowej złożonej przez spółkę, ma ona możliwość obrony. Warunkiem skuteczności takiej urzędowej korekty jest bowiem brak sprzeciwu.

- Naczelnik urzędu skarbowego poinformował mnie o dokonaniu z urzędu korekty deklaracji VAT-7. Pracownicy skarbówki zwiększyli po prostu w jednej z rubryk wykazaną przeze mnie kwotę. Nie zgadzam się z tym ustaleniem. W piśmie na samym dole drobnym drukiem wpisano, że mam możliwość wniesienia sprzeciwu. Jak to zrobić. Ile mam na to czasu? – pyta czytelnik.

Zgodnie z art. 274 § 1 pkt 1 ordynacji podatkowej w razie stwierdzenia, że złożona przez podatnika deklaracja zawiera błędy rachunkowe lub inne oczywiste omyłki bądź że wypełniono ją niezgodnie z ustalonymi wymaganiami, organ podatkowy koryguje z urzędu deklarację poprzez naniesienie stosownych poprawek lub uzupełnień, jeżeli zmiana wysokości zobowiązania podatkowego, kwoty nadpłaty, kwoty zwrotu podatku lub wysokości straty w wyniku tej korekty nie przekracza 1000 zł.

Przesłankami wykonania przez organ podatkowy korekty z urzędu są zatem:

    ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10012

Wydanie: 10012

Spis treści
Zamów abonament