Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niepokój inwestorów: Dariusz Pachla opuszcza LPP

09 grudnia 2014 | Ciekawa ekonomia
autor zdjęcia: Małgorzata Pstrągowska
źródło: Rzeczpospolita

Handel| Wiceprezes i dyrektor finansowy największej polskiej firmy odzieżowej, będący też jej twarzą, 
po kilkunastu latach usuwa się w cień. Zapowiada pracę w radzie nadzorczej.

Maciej Rudke

W poniedziałek rynek obiegła zaskakująca informacja. Dariusz Pachla, wiceprezes i dyrektor finansowy LPP, złożył rezygnację. Na stanowisku pozostanie do końca tego roku.

– Moja decyzja nie jest związana z kwestiami zawodowymi. Nie zmieniam pracodawcy, nie ma mowy o żadnym konflikcie, pozostaję w LPP i mam nadzieję, że od połowy 2015 r., będę wspierał zarząd z rady nadzorczej. Operacyjnie w firmie nic się nie zmienia. Nadal firma jest nastawiona na długoterminowy wzrost, szczególnie w krajach zachodnich – komentuje Dariusz Pachla.

Propozycję przejścia do nadzoru złożyli mu założyciele i dwaj główni akcjonariusze LPP: prezes Marek Piechocki i szef rady nadzorczej Jerzy Lubianiec.

LPP to największa w Polsce firma odzieżowa, właściciel marek Reserved, Cropp, House i Mohito. W tym roku może wypracować 4,8 mld zł przychodów i 440 mln zł zysku netto.

Kluczowy pracownik

Pachla jako współtwórca LPP związany jest z firmą od początku, czyli od 23 lat. Był jednym z pierwszych współpracowników, którzy tworzyli wyraz „Partnerzy" w rozwinięciu akronimu LPP – Lubianiec, Piechocki i Partnerzy. Funkcję wiceprezesa pełnił od 2000 r., odpowiadał za finansowanie inwestycji oraz rozliczanie sieci detalicznej liczącej obecnie 1500 salonów.

Przez ostatnie kilka lat był też głównym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10012

Wydanie: 10012

Spis treści
Zamów abonament