Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezes w jeden dzień

09 grudnia 2014 | Prawo | Ksawery Wardacki

PROCEDURY | Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami na szefa Kompanii Węglowej odbędzie się w ten sam dzień co otwarcie ich ofert. Przepisy na to pozwalają.

Ksawery Wardacki

Kompania Węglowa (KW) po odwołaniu prezesa poszukuje nowego. Konkurs rozpisała rada nadzorcza. Jest obligatoryjny w spółkach Skarbu Państwa. W węglowym gigancie zdecydowano się na niecodzienny zabieg. Otwarcie ofert, ich formalna ocena i rozmowa kwalifikacyjna odbędą się tego samego dnia. Rzetelność konkursu może budzić wątpliwości.

Ekspresowe tempo

Rada nadzorcza przewiduje, że kandydaci swoje oferty będą zgłaszać w zamkniętych kopertach do 11 grudnia. Do tego dnia nie będzie można się dowiedzieć, kto wystartował. Oficjalne otwarcie ofert przewidziano na piątek, 12 grudnia. Na ten sam dzień wyznaczono spotkania z kandydatami, choć przed rozmową trzeba sprawdzić, czy oferty są poprawne formalnie.

To...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10012

Wydanie: 10012

Spis treści
Zamów abonament