Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sony na kolanach

09 grudnia 2014 | Nauka | Piotr Kościelniak

Internet | Hakerzy okradli i upokorzyli koncern. Wszystko z zemsty... za film, który się jeszcze nie ukazał - pisze Piotr Kościelniak.

Takiego włamania do systemu informatycznego firmy jeszcze w historii nie było. Hakerzy skopiowali praktycznie wszystko. Od gotowych filmów czekających na premierę przez przygotowywane właśnie scenariusze po „zwyczajne" dane – wiadomości, hasła, listy płac i informacje umożliwiające weryfikację tożsamości pracowników. Dokładnie 47 423 osób.

Teraz się okazuje, że wśród nich są m.in. Sylvester Stallone (Rambo i Rocky) czy gwiazda wieczornych talk-show Conan O'Brian. Dla ponad 15 tys. spośród nich dane te są tak dokładne, że umożliwiają otwarcie rachunku bankowego, wyrobienie karty kredytowej czy zwrot podatku. Skala hakerskiej penetracji jest tak ogromna, że eksperci mówią o „Sony-pokalipsie". Wykradziono w sumie 100 terabajtów danych.

– Do końca życia ci ludzie będą musieli obawiać się kradzieży...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10012

Wydanie: 10012

Spis treści
Zamów abonament