Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Mamy dość przekrętów

09 grudnia 2014 | Pierwsza strona | Paweł Majewski

Sondaż „Rz". Aż 87 proc. respondentów badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej" chce, by politycy, którzy nieprawidłowo rozliczali zagraniczne podróże, zrzekli się mandatu posła.

Atmosfera braku przyzwolenia na nadużywanie sejmowych pieniędzy uderzyła już rykoszetem w marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. Zainicjował on krucjatę przeciw posłom PiS, którzy mieli wziąć nienależne pieniądze na wyjazd samochodem do Madrytu.

Gdy media wróciły do opisanej na naszych łamach sprawy wielotysięcznych kwot za przejazdy prywatnym samochodem (przysługiwała mu rządowa limuzyna), Sikorski znalazł się na celowniku opozycji i partyjnych rywali.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS wezwał w poniedziałek premier Ewę Kopacz do wyrzucenia Sikorskiego z PO i  zdymisjonowania go ze stanowiska marszałka. W poniedziałek Sikorski wydał oświadczenie, w którym wskazuje, że zrzekał się ochrony BOR i wtedy jeździł prywatnym autem.

Kiedy? Tej odpowiedzi już nie poznamy. – Dysponujemy takim wykazem, ale udostępniamy go wyłącznie instytucjom nadzorującym i innym do tego uprawnionym, np. prokuraturze – mówi rzecznik BOR mjr Dariusz Aleksandrowicz.

 

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10012

Wydanie: 10012

Spis treści
Zamów abonament