Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szampony, żele i odżywki trzeba policzyć i wycenić

09 grudnia 2014 | Dobra Firma | Edyta Zaniewicz

EWIDENCJA | Dla celów podatkowych kosmetyki to materiały służące do wykonywania usług. Mogą być podstawowe albo pomocnicze. I jedne, i drugie należy spisać na koniec każdego roku podatkowego. Termin najbliższego spisu to 31 grudnia br.

Edyta Zaniewicz

Spis z natury powinien być sporządzany na koniec każdego roku podatkowego. Muszą nim być objęte materiały (surowce) podstawowe i pomocnicze.

Materiały (surowce) podstawowe to materiały, które przy świadczeniu usług stają się główną substancją gotowego wyrobu. Materiały niebędące materiałami podstawowymi, które są zużywane w związku z działalnością gospodarczą i bezpośrednio oddają wyrobowi swoje właściwości, to materiały pomocnicze.

Karta zwalnia z obowiązku

Od obowiązku sporządzenia spisu zwolnieni są przedsiębiorcy rozliczający się w formie karty podatkowej. Podatnicy rozliczający się w ten uproszczony sposób są zwolnieni od obowiązku prowadzenia ksiąg, składania zeznań podatkowych oraz wpłacania zaliczek na podatek dochodowy. Nie mają też obowiązku sporządzania spisu znajdujących się w salonach kosmetyków do pielęgnacji cery, ciała i włosów i paznokci.

Ryczałt i zasady ogólne

Ryczałtowcy i podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych muszą sporządzić spis i go wycenić. Obowiązek ten wynika bezpośrednio z przepisów ustaw o podatkach dochodowych i przepisów wykonawczych. Ryczałtowców obowiązuje art. 20 ust. 1 ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10012

Wydanie: 10012

Spis treści
Zamów abonament