Za nieuczciwe ważenie płaci przedsiębiorca
Podrabianie lub przerabianie zalegalizowanych narzędzi pomiarowych to przestępstwa. Za takie działania można trafić do więzienia nawet na dwa lata.
W obrocie powszechne jest używanie narzędzi pomiarowych, takich jak miary, wagi, liczniki, w tym także benzynowe, taksometry, tachografy i alkomaty czy też narzędzia probiercze przeznaczone do badania i cechowania wyrobów z metali szlachetnych. Bez nich trudno sobie wyobrazić sprzedaż paliwa, produktów spożywczych, metalowych czy budowlanych i działalność w wielu innych branżach. Z tego też powodu dla obrotu gospodarczego ważne jest, by urządzenia pomiarowe działały prawidłowo. Jeśli tak nie jest, to nie tylko klienci firm, ale także przedsiębiorcy, np. dokonujący hurtowych zakupów, narażeni są na straty.
Wszystkim osobom, w tym także przedstawicielom firm, którzy w sposób nieuczciwy chcieliby zwiększyć swoje zyski, podrabiając narzędzia pomiarowe i probiercze, grożą surowe...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta