Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej debatujesz, więcej załatwisz

08 kwietnia 2015 | Rzecz o prawie | Włodzimierz Chróścik
źródło: materiały prasowe

Ten rok jest dla Polski niezwykle gorący. W sekwencji wyborów – najpierw prezydenckich, a jesienią parlamentarnych – należy spodziewać się wielu zawirowań, i to nie tylko medialnych. Ataki, pomówienia, walka, wzmożony nacisk związków zawodowych – to wszystko sprawia, że głos rozsądku będzie w tym czasie niezwykle potrzebny.

Od dawna piszę, że samorządy zawodów prawniczych muszą w takich chwilach zachowywać się roztropnie. Reprezentujemy bowiem dziesiątki tysięcy osób, które nie dość, że mają zróżnicowane poglądy polityczne, to jeszcze oczekują od swoich przedstawicieli, że będą się skupiać na załatwianiu konkretnych spraw, a unikać czynnego włączania się w debatę polityczną.

Okres wyborów to zatem dobry moment, aby przypomnieć rządzącym (ale również pretendującym do tego zaszczytu) o prostym fakcie: my również jesteśmy elektoratem,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10110

Wydanie: 10110

Spis treści
Zamów abonament