Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urząd nie może żądać nowych dokumentów

22 czerwca 2016 | Dobra Firma | Aleksandra Tarka

Jeśli urząd nie posiadał dokumentacji, na podstawie której mógł potwierdzić żądanie przedsiębiorcy ubiegającego się o zaświadczenie, powinien sporządzić postanowienie o odmowie jego przygotowania. Prowadzenie szerokiego postępowania wyjaśniającego, mającego doprowadzić do uzyskanie dokumentacji od wnioskodawcy nie ma uzasadnienia.

Sprawa dotyczyła zaświadczenia. O jego wydanie do burmistrza miasta wystąpiła właścicielka firmy przeładunkowej. Chodziło o wydanie zaświadczenia o zgodności montażu najazdowej wagi samochodowej na działce z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zaczęły się schody

Burmistrz zwrócił się do wnioskodawczyni o dostarczenie informacji, czy działalność prowadzona na działce spowoduje przekroczenie obowiązujących norm dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku i norm emisji gazów lub pyłów do powietrza na sąsiednich posesjach. A także czy podjęte zostaną działania w zakresie zainstalowania urządzeń przeciwdziałających zanieczyszczeniu powietrza.

Jego zdaniem dopiero dostarczenie wskazanych informacji wraz z niezbędną dokumentacją umożliwi odpowiedź i potwierdzenie, że montaż wagi jest zgodny z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Właścicielka firmy nie odpowiedziała na te żądania. Burmistrz jeszcze raz poprosił o te same dokumenty, ale tym razem pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania.

Miesiąc później kobieta zarzuciła, że organ żąda uzupełnienia wniosku o wydanie zaświadczenia, o elementy które nie są przewidziane żadnym przepisem. Żądanie organu jest pozbawione podstawy prawnej....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10477

Wydanie: 10477

Spis treści
Zamów abonament