Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na studiach MBA przybywa kobiet i nauki online

22 czerwca 2016 | Ekonomia
Polskie programy MBA coraz częściej dbają o umiędzynarodowienie nauki
źródło: Rzeczpospolita
Polskie programy MBA coraz częściej dbają o umiędzynarodowienie nauki

Dojrzały rynek programów menedżerskich przechodzi ewolucję, szukając nowych rozwiązań i nowych kandydatów.

Anita Błaszczak

Rosnący udział nauczania przez internet, nacisk na zwiększenie udziału kobiet wśród słuchaczy i eksperymenty z formatami – to niektóre z nowych trendów na rynku MBA, który przechodzi obecnie kolejną ewolucję. – Dotyczy ona również polskich szkół biznesu, które zazwyczaj kopiują wzorce sprawdzone już na Zachodzie, lecz niekiedy są forpocztą zmian – ocenia Paweł Ludwicki, dyrektor programu Executive MBA@UW, który jest też asesorem oceniającym programy MBA z ramienia międzynarodowej organizacji akredytującej AMBA.

Forpocztą zmian polskie uczelnie są np. pod względem udziału kobiet wśród słuchaczy MBA. Zachodnie szkoły dopiero od niedawna zaczęły zwracać większą uwagę na tę kwestię, którą na tegorocznej konferencji MBA w Wiedniu wskazywano jako jeden z nowych trendów na rynku studiów menedżerskich. Na razie jednak w setce najlepszych programów na świecie średni udział kobiet nie przekracza na razie 30 proc.

Wolny weekend

Część polskich uczelni zabiega o kandydatki na studia menedżerskie już od kilku lat. Np. anglojęzyczny MBA na UW od 2008 r. nie prowadzi zajęć w niedzielę, by słuchaczom, a zwłaszcza słuchaczkom, zapewnić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10477

Wydanie: 10477

Spis treści
Zamów abonament