Trudne zwycięstwo i awans

22 czerwca 2016 | Pierwsza strona | Piotr Żelazny
źródło: PAP/EPA

Polska jest w 1/8 finału i w sobotę o 15.00 zagra w Saint-Etienne ze Szwajcarią.
W ostatnim meczu grupy C Polacy pokonali Ukrainę 1:0 i zajęli drugie miejsce za Niemcami, którzy wygrali z Irlandią Północną też 1:0.

Mecz z Ukrainą zaczął się koncertowo, już po czterech minutach Polacy prowadziliby 2:0, gdyby Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski wykorzystali doskonałe okazje. Ale koncert trwał krótko, a potem wiało grozą. Najlepszym komentarzem do meczu była grobowa mina trenera Adama Nawałki. Zwycięskiego gola zdobył w 54. minucie Jakub Błaszczykowski (na zdjęciu pierwszy z prawej), który wszedł na boisko po przerwie. Była to piękna bramka, ale poza wynikiem pozostanie naszą jedyną satysfakcją po tym meczu.

Niespodzianką wieczoru była porażka Hiszpanii z Chorwacją 1:2. Awansowały obie drużyny.

Wydanie: 10477