Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kancelarie stawiają na obce nazwiska

22 czerwca 2016 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson
źródło: materiały prasowe

Firma adwokacka Vinge stawia na pluralizm w branży prawniczej. Przyznaje stypendia uczniom obcego pochodzenia i zachęca do studiowania prawa.

Ideą kancelarii jest to, by korporacje prawników odzwierciedlały swoim składem szwedzkie społeczeństwo. To kwestia sprawiedliwości i zadanie dla całego cechu prawników, tłumaczyła szefowa Vinge Maria-Pia Hope.

Przez czternaście lat kancelaria rozdzieliła 160 stypendiów między uczniów z dobrymi wynikami w nauce, dzięki którym więcej imigranckiej młodzieży podjęło studia prawnicze, a następnie pracę adekwatną do edukacji.

Mający stymulować pluralizm projekt jest realizowany w kilku etapach. Najpierw prowadzona jest akcja w szkołach mająca przybliżyć młodzieży zawód prawnika. Aranżowane są też specjalne dni dla uczniów, w czasie których mają okazję porozmawiać z adwokatami. Następny krok to inspirowanie zainteresowanych jurysdykcją, a urodzonych za granicą, by złożyli podanie na studia prawnicze. Gdy się zaś na nie dostaną studentom oferuje się pomoc mentora i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10477

Wydanie: 10477

Spis treści
Zamów abonament