Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Auta bez kierowcy zmienią zdalnie prawo

19 października 2016 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

Anna Nowacka-Isaksson ze Sztokholmu

W przyszłym roku Volvo Cars rozpocznie testowanie aut bez kierowcy w specjalnych strefach wokół Göteborga. By jednak można było eksperyment przeprowadzić, potrzebne są nowe regulacje prawne.

Pierwsze auto, w którym kierowca nie jest niezbędny, zostało już w Szwecji wyprodukowane. Wiosną zaś w ramach eksperymentu sto rodzin będzie mogło zdalnie poprowadzić miejskie jeepy. Zanim jednak na drogach publicznych pojawią się auta całkowicie niezależne od ręki człowieka, w których kierowca nie będzie musiał ingerować w żaden manewr, upłynie jeszcze trochę czasu. Volvo np. prognozuje, że ruszy ze sprzedażą samoprowadzących się aut za pięć lat.

Misję opracowania reguł dla próbnych jazd bez kierowcy powierzono szefowi Krajowego Instytutu Badań Dróg i Transportu Jonasowi Bjelfvenstamowi. Ekspert ma przedstawić zmiany legislacyjne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament