Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie boimy się Chińczyków

19 października 2016 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Mariusz Golec | O korzyściach z przejęć we Francji i Włoszech mówi Robertowi Przybylskiemu prezes producenta naczep i przyczep, Grupy Wielton.

Rz: W ostatnim czasie Wielton nabył dwie duże firmy – po jednej we Włoszech i Francji. Grupa nie „krztusi" się po tych przejęciach?

Integracja zakupionych firm przebiega zgodnie z planem. Nasze działania przynoszą efekty w czterech obszarach: najlepszej ceny, efekcie skali, unifikacji komponentów i najlepszych praktykach produkcji. Grupa Wielton, w której jest pięć marek (Wielton, Fruehauf, Viberti, Cardi oraz Merker) ma się dobrze, co widać po wynikach za I półrocze.

Owszem, przychody wzrosły o 73 proc. i przekroczyły 550 mld zł, ale zmalała marża do 5,8 proc.

Po włączeniu do bilansu francuskiej spółki Fruehauf marża całej grupy zmalała, ale jeżeli popatrzymy na Wielton i Fruehauf oddzielnie, to widać, że wzrosła zarówno w polskiej, jak i francuskiej spółce. We Francji jest ona niższa, stąd uśredniony wynik jest poniżej ubiegłorocznego. Jednak podkreślam, że Wielton ma najwyższą marżę spośród największych w Europie producentów naczep.

Skoro idzie tak dobrze, to czy Wielton ma apetyt na kolejne przejęcia?

Nie zakończyliśmy jeszcze integracji wszystkich spółek działających w ramach grupy. Właśnie rozpoczęliśmy etap ujednolicania produktów. Pierwsze unifikowane w ramach grupy są aluminiowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament