Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Start-upy potrzebują opiekuna

19 października 2016 | Dodatki Jednodniowe
Polskie spółki technologiczne potrzebują wsparcia mentorskiego, którego mogłyby udzielić fundusze Venture Capital.
źródło: materiały prasowe
Polskie spółki technologiczne potrzebują wsparcia mentorskiego, którego mogłyby udzielić fundusze Venture Capital.

modele rozwoju | W Polsce tworzy się klimat sprzyjający innowacjom i nie tylko chodzi tu o przepisy prawne, ale i o przyzwolenie, że to ryzykowny biznes, gdzie sukces osiąga kilka firm na 100.

Michał niewiadomski

Podczas drugiej edycji Eco Energy Summit zorganizowano wydarzenie specjalne pod hasłem: „Strategia odpowiedzialnego rozwoju – jak osiągnąć sukces". Dyskutowano nie tylko o wsparciu innowacji, ale i o tym, w którym miejscu ma być Polska za kilka lat i w jaki sposób wspierać rozwój gospodarczy.

Podróż do przyszłości

Dyskutując o celach inwestycyjnych Polskiego Funduszu Rozwoju jego prezes Paweł Borys wskazywał na takie priorytety, jak autostrady i kolej, ale nie tylko. – Obok infrastruktury zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa finansowego poprzez budowę kapitału Polaków. Zależy nam również, by zwiększyć eksport polskich firm. Obecnie dwie trzecie handlu zagranicznego realizują zagraniczne firmy produkujące w Polsce, a tylko jedną trzecią eksportu realizują rodzime firmy. W ciągu najbliższych latach chcemy zwiększyć ten udział do jednej drugiej – mówił Borys.

Szef Polskiego Funduszu Rozwoju zwracał uwagę na potrzebę zmiany dotychczasowego modelu biznesowego w Polsce. – Przez lata nasz kraj konkurował z innymi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament