Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy partię Kaczyńskiego obalą lemingi

19 października 2016 | Rzecz o polityce | Filip Memches

Od przejęcia blisko rok temu steru władzy przez Prawo i Sprawiedliwość wiadomo było, że partia ta nie będzie miała łatwego życia. PiS zapowiadał „dobrą zmianę", czyli w istocie rewolucję. Każda rewolucja wywołuje zaś reakcję, czyli kontrrewolucję.

Na początku rządów PiS doszło do awantury o Trybunał Konstytucyjny. Opozycja szybko zorganizowała się w Komitet Obrony Demokracji, który zaczął walczyć o to, „żeby było tak, jak było". Jak się jednak okazało, demagogiczne straszenie prawicą, rzekomo dybiącą na swobody obywatelskie, jest działaniem, które nie przynosi pożądanego skutku. Znacząca większość polskiego społeczeństwa nie będzie umierać za TK.

Nieco inaczej było już z czarnymi protestami. Wielu zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego optuje za obecnie obowiązującą „kompromisową"...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament