Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trump. Zemsta kobiet

19 października 2016 | Świat | Jędrzej Bielecki
Tylko co trzecia Amerykanka chce jeszcze głosować na Trumpa. Dla republikanów to katastrofa.
autor zdjęcia: Spencer Platt
źródło: AFP/Getty Images
Tylko co trzecia Amerykanka chce jeszcze głosować na Trumpa. Dla republikanów to katastrofa.

W ciągu zaledwie dwóch tygodni przytłaczająca większość Amerykanek zrozumiała, że miliarder nimi gardzi. To zapewne rozstrzygnie o wyniku wyborów.

Około kilometra od wieżowca Trump Tower na Manhattanie w maju 2011 r. zakończyła się inna błyskotliwa kariera polityczna: Dominique'a Strauss-Kahna. Szef MFW był faworytem w wyborach prezydenckich we Francji, ale zgubiła go próba gwałtu na Nafissatou Diallo, sprzątaczce hotelu Sofitel.

Inspekcja w Mar-a-Lago

Na Trumpie tak ciężkie oskarżenia nie ciążą. Ale seria skandali na tle seksualnym może mieć taki sam skutek: pogrzebać szanse republikanów na odbicie Białego Domu.

Opublikowany we wtorek sondaż CBS daje już Clinton 9 pkt proc. przewagi. Trump może w tej ankiecie liczyć na ledwie 38 proc. poparcia, najmniej w historii USA ze wszystkich kandydatów dwóch czołowych partii politycznych na trzy tygodnie przed głosowaniem. A jeszcze we wrześniu walka był wyrównana: zarówno Clinton, jak i Trump mogli liczyć na 42 proc. poparcia.

Wolta nastąpiła po stronie płci pięknej: w tej części elektoratu przepaść między poparciem dla kandydatki demokratów (53 proc.) i dla kandydata republikanów (34 proc.) urosła już do 19 pkt proc. Gdyby w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament