Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miliardy na nowe moce i sieć przesyłową

19 października 2016 | Dodatki Jednodniowe
źródło: materiały prasowe

Remigiusz Nowakowski | Do 2020 r. nasze wydatki na dystrybucję przekroczą 9 mld zł – mówi prezes Tauronu.

Tauron ma przed sobą cykl inwestycyjny. Kupiliście kopalnie Brzeszcze, budujecie blok 910 MWe w Jaworznie, jakie jest zaawansowanie prac na tym obiekcie?

Remigiusz Nowakowski: Projekt budowy bloku 910 MW w elektrowni Jaworzno stanowi najważniejszą inwestycję Grupy Tauron w segmencie wytwarzania. Aktualny poziom zaawansowania projektu to 21 procent. Obecnie trwa montaż konstrukcji stalowych budynków kotłowni i maszynowni oraz proces wznoszenia powłoki chłodni kominowej. Równocześnie prowadzone są prace przygotowawcze do montażu elementów części ciśnieniowej. Rozpoczęto także dostawy głównych elementów bloku, tj. turbiny parowej i generatora. W zakresie układów pomocniczych i towarzyszących trwa realizacja kluczowych projektów nawęglania i odpopielania bloku. Uruchomienie nowego bloku planowane jest w roku 2019.

Do 2018 roku przeznaczymy blisko 250 mln zł na inwestycje w kopalni Brzeszcze. Przyjęty plan jest już w trakcie realizacji. Podpisaliśmy pierwsze umowy wykonawcze m.in. w zakresie przebudowy wyrobisk wentylacyjnych oraz drążenia wyrobisk na poziomie 900 m. Trwa postępowanie na dostawę fabrycznie nowego wysoko wydajnego kompleksu ścianowego wraz z wyposażeniem. Ponadto realizowane są mniejsze umowy i dostawy, w tym w zakresie modernizacji Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla, urządzeń transportowych oraz przy obiektach socjalnych. Dzięki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament