Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Piwo już podbiło Polskę. Teraz czas na eksport

19 października 2016 | Ekonomia
Polska stoi produkcją chmielowych trunków dzięki dużym inwestycjom
źródło: Rzeczpospolita
Polska stoi produkcją chmielowych trunków dzięki dużym inwestycjom

Przemysł Spożywczy | Na produkty browarów przeznaczamy ponad 15 mld zł rocznie. Daje im to pierwsze miejsce wśród wydatków na żywność i napoje. Ale o dalszy rozwój rynku będzie trudno. Beata Drewnowska

O 2,2 proc., do ponad 30 mln hl, zwiększyła się sprzedaż detaliczna piwa w Polsce od września 2015 r. do sierpnia 2016 r. – wynika z raportu firmy badawczej Nielsen zaprezentowanego podczas Polskiego Kongresu Browarniczego. Browary, które lata szybkiego rozwoju mają już u nas za sobą, nie kryją zadowolenia z wyniku. Dla porównania: od stycznia do grudnia 2015 r. popyt na piwo poszedł w górę o 1,4 proc.

Zyski stabilne

Nasz apetyt na piwo zaostrzyły emocje podczas piłkarskiego Euro. – Na wzrost sprzedaży piwa przełożyło się wyjście polskiej drużyny z grupy – uważa Andrzej Olkowski, prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.

Duża konkurencja i presja na ceny sprawiają jednak, że od dłuższego czasu wydatki na piwo rosną wolniej niż jego sprzedaż liczona w hektolitrach. Ostatni rok nie był wyjątkiem. Polacy wydali na piwo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament