Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niepotrzebna rewolucja w podatkach

19 października 2016 | Rzecz o polityce
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

Henryka Bochniarz | Nowa szefowa Rady Dialogu Społecznego o reformach PiS, trudnej współpracy z rządem i ryzykownej strategii „S".

W środę podczas gali u prezydenta Andrzeja Dudy Henryka Bochniarz, prezydent reprezentującej przedsiębiorców Konfederacji Lewiatan, obejmie funkcję przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego. Zastąpi na tym stanowisku szefa NSZZ Solidarność Piotra Dudę. Stanowisko przewodniczącego jest w Radzie rotacyjne i osoba je piastująca zmienia się co roku.

Rz: Jak pani wyobraża sobie najbliższy rok w Radzie Dialogu Społecznego?

Henryka Bochniarz: Mam nadzieję, że uda nam się uspokoić prace Rady. W tym roku zarzucono nas tyloma projektami, że w zasadzie nie było czasu, aby się nad nimi głębiej pochylić. Mam nadzieję, że teraz to legislacyjne tsunami się zatrzyma i Rada będzie miała czas na coś więcej, niż tylko opiniowanie projektów rządowych. Chciałabym, aby występowała z propozycjami zmian w prawie. To przecież my znajdujemy się w centrum życia społecznego i gospodarczego, dzięki czemu widzimy problemy często niewidoczne dla rządu.

Biorąc jednak pod uwagę, że zgodnie z ustawą, Rada działa na rzecz poprawy jakości formułowania i wdrażania polityk oraz strategii społeczno-gospodarczych, nie możemy koncentrować się jedynie na sprawach społecznych, zaniedbując kwestie gospodarcze. Nasze podejście musi być zrównoważone. Mam nadzieję, że w tym roku nam się to uda.

Dużo zależy od sytuacji politycznej.

Oczywiście, jesteśmy pod dużą presją tego, co dzieje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament