Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pora na hydroenergetykę

19 października 2016 | Dodatki Jednodniowe
źródło: materiały prasowe

Rafał Lipiński | Istotny skok technologiczny w OZE nadal jest przed nami – mówi prezes Seen Holding

Na jakie zielone źródła energii powinna postawić Polska w kolejnych latach? W planach rządowych są propozycje m.in. klastrów energetycznych i rozwoju biogazowni, a wydaje się, że mniej promowane są źródła wiatrowe i słoneczne, choć do tej pory to farmy wiatrowe są wśród głównych źródeł produkcji zielonej energii.

Rafał Lipiński. Prezes zarządu Seen Holding: Inwestycje w zieloną energetykę w kolejnych latach zależeć będą zarówno od indywidualnej oceny inwestorów, jak i systemów wsparcia. Nie dziwi mnie, że rząd stawia na biogazownie, o ile oczywiście będą powstawały blisko źródła surowca. Spore znaczenie będą mieć też źródła kogeneracyjne i mam nadzieję, że w końcu doceniona zostanie hydroenergetyka.

Czyli energetyka wiatrowa i słoneczna jednak schodzi na dalszy plan?

Każdy, kto obserwuje sektor OZE i jest zainteresowany inwestycjami, widzi, jak szybki jest postęp technologiczny w tej dziedzinie i coraz nowocześniejsze urządzenia się pojawiają. Podjęcie teraz decyzji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament