Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobre perspektywy nie tylko dla branżowych liderów

19 października 2016 | Ekonomia
Przychody największych firm branży rosną średnio o kilka procent rocznie
źródło: Rzeczpospolita
Przychody największych firm branży rosną średnio o kilka procent rocznie

Materiały budowlane | Producenci widzą duże szanse na dalszą zwyżkę sprzedaży. Więcej wyrobów może trafiać zarówno na cele remontowe, jak i do nowego budownictwa. Tomasz Furman

Producenci okien i drzwi posiadający fabryki w Polsce od lat systematycznie zwiększają produkcję, sprzedaż i eksport swoich wyrobów. W ubiegłym roku wyprodukowali prawie 13 mln okien i ponad 8,2 mln drzwi. To oznaczało wzrost w porównaniu z 2014 r. odpowiednio 4,5 proc. oraz 9,5 proc.

Również ten rok powinien przynieść kolejne zmiany. Potwierdzają to już cząstkowe dane za pierwsze półrocze 2016 r. Mocne zwyżki mają zwłaszcza miejsce w eksporcie. Popyt poprawia się również na rodzimym rynku. To sprzyja dynamicznemu rozwojowi większości firm z branży okien i drzwi.

Renowacja budynków

– Rynek krajowy ma obecnie dobre wskaźniki i wykazuje tendencje wzrostową, która będzie się przekładać na dobrą koniunkturę w branży w ciągu kilku następnych lat. Na rynkach zagranicznych sytuacja w branży jest również dobra, a potencjał zwiększania udziałów naszych produktów wciąż jest duży – mówi Jacek Siwiński, dyrektor generalny Velux Polska.

Zauważa, że kierowana przez niego grupa, wraz ze spółkami siostrzanymi, w ciągu ostatnich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament