Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracują bez etatu, bo chcą

19 października 2016 | Ekonomia
70 proc. pracowników chce być niezależnych
źródło: Rzeczpospolita
70 proc. pracowników chce być niezależnych

Zatrudnienie | Około 20–30 proc. dorosłych mieszkańców Unii Europejskiej i USA zarabia jako tzw. niezależni pracownicy. I najczęściej jest to ich wybór. Anita Błaszczak

Na 162 miliony osób firma doradcza McKinsey & Company szacuje liczbę tzw. niezależnych pracowników w najbardziej rozwiniętych krajach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. – Zmienia się model konsumpcji, a w ślad za nim zmienia się podejście ludzi do pracy, co widać też na poziomie języka. Praca nie musi już oznaczać posady, a zamiast pensji coraz częściej mówimy o dochodach – wyjaśnia James Manyika, dyrektor w McKinsey Global Institute (MGI). Jest on współautorem raportu „Independent work: Choice, necessity, and the gig economy", który ocenił zasięg niezależnej pracy na podstawie badania 8 tys. osób w USA i pięciu krajach Unii.

Praca na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament