Kluczowy jest cel przyjazdu do Polski
Podróży służbowych, w trakcie których pracownicy nie uczestniczą w wykonywaniu usług, lecz biorą udział np. w szkoleniu czy konferencji, nie należy traktować jako podlegających przepisom Dyrektywy.
Od 18 czerwca 2016 r. w Polsce obowiązuje ustawa o delegowaniu pracowników, która implementuje do polskiego porządku prawnego zasady wynikające z Dyrektywy UE oraz Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/67 z 15 maja 2014 r. w sprawie egzekwowania Dyrektywy 96/71. Przedmiotowe Dyrektywy powinny zostać zaimplementowane do lokalnych przepisów w każdym państwie członkowskim UE/EOG/Szwajcarii.
Ustawa o delegowaniu pracowników nakłada na zagranicznych pracodawców obowiązek m.in.:
∑ złożenia (oraz aktualizacji, jeśli potrzeba) do Państwowej Inspekcji Pracy oświadczenia pracodawcy delegującego pracownika na terytorium Polski, najpóźniej w dniu rozpoczęcia świadczenia usługi, spełnienia określonych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta