Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co nam zostanie po epidemii

19 marca 2020 | Opinie

Witold Orzechowski A może są jakieś pozytywne skutki kwarantanny? 
– zastanawia się filmowiec i publicysta.

Epidemia koronawirusa spowodowała przerażające i dewastujące życie społeczne skutki. Ponieważ problem i zagrożenie są globalne, to rozwijająca się lawinowo globalizacja została zahamowana i ograniczona – od Chin po Brazylię i od Norwegii po Maltę.

Podróże, transport oraz loty właściwie wszystkich linii lotniczych zostały wstrzymane. Ograniczono nawet dostawę części zamiennych i paczek pocztowych. Granice państw są zamknięte i odradza się podróżowanie między miastami. Sugeruje się kontakty internetowe i telefoniczne zamiast osobistych. To nowe zjawisko psychologiczne dla osób odbywających nie tylko kwarantannę (niezarażonych), ale i dla tych pozostających w domu według zaleceń rządu w Polsce, USA, Włoszech i innych krajach, czyli dla większości mieszkańców globu. Spróbujmy na tę katastrofę cywilizacyjną i gospodarczą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11612

Wydanie: 11612

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament