Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Finanse: pasmo wahań

07 marca 1998 | Ekonomia | TT

Finanse: pasmo wahań

Po zwiększeniu oferty sprzedaży bonów 52-tygodniowych z 600 do 800 mln zł wartości nominalnej ich cena sprzedaży spadła. Było to wynikiem pojawienia się na rynku bonów dodatkowej podaży -- tym razem część inwestorów zagranicznych postanowiła realizować zysk, kiedy się on pojawił. Wzmocnienie złotego nie na długo zahamowało popyt na papiery skarbowe. Już na czwartkowym przetargu obligacji o stałym oprocentowaniu oferta zakupu była najwyższa od 17 lutego 1994 r. , czyli od pierwszej aukcji tych papierów. Rentowność obligacji spadła w związku z tym dość znacznie, jednak inaczej niż oczekiwano. W ciągu całego tygodnia znacznym wahaniom podlegał również rynek depozytów.

Na poniedziałkowym przetargu bonów przemodelowano strukturę podaży, powiększając do 80 proc. udział bonów rocznych. Tym razem jednak, po tuzinie przetargów, na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament