Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak wrzucał, to kucał

07 marca 1998 | Plus Minus | MR

Jak wrzucał, to kucał

MACIEJ RYBIńSKI

z bonn

A jak wrzucałem list do skrzynki, to przechodził tatuś Halinki, I jeden oficer też wrzucał, Wysoki-wysoki, Taki wysoki, że jak wrzucał, to kucał.

Julian Tuwim Jeżeli zdanie: "to zdanie jest nieprawdziwe" jest prawdziwe, to jest ono nieprawdziwe, a jeśli jest nieprawdziwe, to jest prawdziwe. Ten logiczny paradoks Epimenidesa jest ostatnio najpopularniejszą formułą w polskim życiu publicznym. Amerykański wzór cnót obywatelskich, prezydent Abraham Lincoln, zwany The Honest Abe, twierdził, że można okłamywać wszystkich ludzi przez ograniczony czas. Można też okłamywać niektórych ludzi zawsze. Nie można jednak okłamywać wszystkich i zawsze. Myślę, że Uczciwy Abe nie zrobiłby w dzisiejszej, odrodzonej Polsce kariery i nie miałby szans zostać prezydentem wszystkich Polaków. Nie był na to dostatecznie urodziwy.

Poza tym granice między prawdą a kłamstwem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament