Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wieś to nie tylko żywność

07 marca 1998 | Ekonomia | ES

Międzynarodowy Salon Rolniczy w Paryżu

Wieś to nie tylko żywność

W pierwszym tygodniu marca (1-8) wszystkie drogi w Paryżu prowadziły na Międzynarodowy Salon Rolniczy organizowany corocznie na Expo-Porte de Versailles. Oblężone były wagony jadącego w tym kierunku metra. Mimo bardzo wysokich cen (50 franków za godzinę) zapełnione były wszystkie płatne parkingi. Miejsca bezpłatne (przy chodnikach) zajęto już wcześniej. Jak się ocenia, 35 Międzynarodowy Salon Rolniczy odwiedziło w tym roku około 550-600 tys. osób, tj. ponad dwa razy więcej, niż przybywa na największą tego typu imprezę w Polsce -- poznańską Polagrę. 1300 wystawców na 130 tys. mkw. przedstawiło różnorodność i dynamizm francuskiego rolnictwa we wszystkich jego dziedzinach.

Francuska wizytówka

Salon jest wizytówką rolnictwa, ale przede wszystkim francuskiego. Obecność wystawców z zagranicy przydaje salonowi tylko trochę blasku, praktycznie znaczy niewiele.

Międzynarodowy Salon Rolniczy w Paryżu ma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament