Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najwcześniej we wrześniu

07 marca 1998 | Ekonomia | AK

REKOMPENSA-

Coraz więcej chętnych

Najwcześniej we wrześniu

Nie wiadomo, czy wydawanie świadectw rekompensacyjnych rozpocznie się we wrześniu, jak to zapowiadało niedawno Ministerstwo Skarbu Państwa. Powodem opóźnień może być nowelizacja ustawy o zrekompensowaniu okresowego niepodwyższania płac w sferze budżetowej oraz utracie niektórych podwyżek lub dodatków do emerytur irent z 6 marca 1997 r. , która już raz była nowelizowana. Koncepcję kolejnej nowelizacji ustawy przygotowują posłowie z AWS i UW.

W kolejce do świadectw

Uprawnionymi od odebrania świadectw rekompensacyjnych są obecnie pracownicy sfery budżetowej, którym w okresie od 1 lipca 1991 roku do 28 czerwca 1992 roku nie podwyższono wynagrodzeń i uposażeń oraz emeryci lub renciści przed 15 listopada 1991 roku, którzy po tym terminie nie otrzymywali dodatków do emerytur i rent za pracę w szkodliwych warunkach lub pracę o szczególnym charakterze. Pierwsza nowelizacja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament