Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

07 marca 1998 | Publicystyka, Opinie | KU

LISTY

Informacje

Przeciw izolacji

Ambasador Michał Krasenkow opublikował 23 lutego br. w "Rzeczpospolitej" list otwarty do ministra spraw zagranicznych.

Podejmuje on wiele ważnych i nurtujących polską opinię publiczną tematów i z tego powodu, z upoważnienia profesora Bronisława Geremka, pozwalam sobie skierować kilka słów odpowiedzi.

Z punktu widzenia norm i przepisów europejskich, tzn. tego zestawu praw, które Polska będzie zobowiązana przyjąć w całości po wstąpieniu do Unii Europejskiej, przepisy dotyczące regulacji granicznych stanowią pokaźny pakiet zwany potocznie układem z Schengen. Należy jasno i stanowczo stwierdzić, iż w przyszłości Polska będzie zobowiązana do pełnego stosowania tych przepisów, jednakże w okresie przejściowym gotowa jest zastosować takie rozwiązania -- na przykład tzw. tanie wizy -- które respektować będą istniejące, choć niedoskonałe przepisy w stosunku do naszych wschodnich sąsiadów.

Niesłusznie bagatelizuje Pan dążenie strony polskiej do położenia tamy napływowi niepożądanych gości. Tak się składa, że spośród cudzoziemców odsiadujących wyroki w polskich więzieniach w iększość stanowią obywatele państw sąsiadujących z Polską od wschodu. Dokładne przeprowadzane i merytorycznie fachowe procedury przyjęte przez służby graniczne przyczynią się do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament