Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

07 marca 1998 | Gazeta | MT TS

Informacje

Moskwa ostrzega Zachód przed ingerencją

Groźba czystek etnicznych

Akcja sił serbskich przeciwko wsiom albańskim w okolicach miasteczek Srbica i Drenica to wstęp do czystek etnicznych w środkowej części Kosowa -- uważa Ibrahim Rugova, przywódca kosowskich Albańczyków. W piątek od świtu, drugi dzień z rzędu, trwał tam atak sił serbskich, którego głównym celem była wioska Prekaze.

MSW w Belgradzie poinformowało, że w ciągu dwóch dni zostało zlikwidowanych 20 albańskich "terrorystów". Reuters twierdzi, że zginął między innymi przywódca Wyzwoleńczych Wojsk Kosowa Adem Jashari, a 30 spośród jego ludzi trafiło do niewoli. Sprawą Kosowa zajmie się wkrótce Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Biały Dom potępił przemoc w Kosowie i zapewnił, że nadal będzie wywierał presję na prezydenta Federalnej Republiki Jugosławii, Slobodana Miloszevicia, aby położył kres konfliktowi w sposób pokojowy. Rzecznik prezydenta USA Michael McCurry poinformował, że amerykański wysłannik na Bałkany Robert Gelbard wybiera się do Belgradu, aby przekazać tamtejszym osobistościom stanowisko Waszyngtonu. McCurry uchylił się od komentarzy na temat możliwości podjęcia przez Amerykanów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament