Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po drugiej stronie sławy

07 marca 1998 | Kultura | MM

WYDARZENIE

Retrospektywa Andy'ego Warhola w Muzeum Narodowym

Po drugiej stronie sławy

Od sobotniego popołudnia w warszawskim Muzeum Narodowym czynna jest dla publiczności wystawa Andy'ego Warhola, jednego z najsłynniejszych twórców XX wieku. Jest to przegląd jego dorobku, od rysunków i reklam z początku lat 50. do ostatnich serii, wykonanych pod koniec 1986 roku.

To pierwsza w Polsce wystawa, której -- oprócz tradycyjnego katalogu --będzie towarzyszył jego multimedialny odpowiednik, przygotowany na płycie CD-ROM.

Warhol już za życia uważany był za wszechstronnie uzdolnionego gwiazdora, odnoszącego sukcesy w każdej dziedzinie, jaką się zajął. Jego działalność stała się symbolem pop-artu. W ciągu jedenastu lat, które minęły od śmierci artysty, jego życie i postać przeobraziły się w legendę. Natomiast jego twórczość zaczęto odbierać nieco inaczej, niż przed kilkudziesięciu laty.

Rokokowy wykwint

Obecna retrospektywa, na której zgromadzono 248 eksponatów oraz osiem zdjęć, pozwala lepiej zrozumieć fenomen Warhola. Prezentowane w Muzeum Narodowym prace wypożyczono z kolekcji nowojorskiej José Mugrabiego, będącej po Fundacji Warhola drugim co do wielkości i rangi zespołem prac artysty.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament