Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

07 marca 1998 | Ekonomia | AS

KORPORACJE, PRZEDSIĘBIOR-

Informacje

Koncern Boeing Co. podał w Seattle o osiągnięciu porozumienia w sprawie warunków przejęcia udziałów w czeskich zakładach lotniczych Aero Vodochody. Umowa, którą musi jeszcze zatwierdzić rząd w Pradze, była negocjowana od maja, gdy Czesi wybrali konsorcjum Boeinga, MDD i CSA do kupna 40 proc. zakładów lotniczych. Na mocy osiągniętej umowy Boeing (który tymczasem wchłonął MDD) przejmie 90 proc. udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, która z kolei zainwestuje 30 mln USD w Aero. Pozostałych warunków nie ujawniono w oczekiwaniu na decyzję rządu czeskiego, która powinna być znana jeszcze w marcu -- wyjaśniła rzeczniczka koncernu Barbara Murphy. Nie ukrywała radości z rozwiązania wszystkich omawianych kwestii. Po uzyskaniu z gody rządu czeskiego Boeing pomoże przedsiębiorstwu w przestawieniu się na zachodnie normy i praktyki funkcjonowania. (Reuters)

Plan opozycyjnego czeskiego ugrupowania socjaldemokratów CSSD zlikwidowania monopolu operatora łączności przewodowej SPT Telecom w razie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament