Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

LESZEK MILCZAREK

07 marca 1998 | Ekonomia | CG

Odbicie się WIG od długoterminowej linii spadkowej traktowałbym jako korektę trendu wzrostowego, zbiega się to z jednoczesnym spadkiem na rynkach światowych. Jedną z przyczyn realizacji zysków w Europie Zachodniej była niepewność co do decyzji w sprawie stóp procentowych na posiedzeniach banków centralnych Niemiec i Wielkiej Brytanii. W USA kluczowe znaczenie miały opublikowane dane o wynikach finansowych Intela, jak i wojna cenowa pomiędzy firmami komputerowymi. W nadchodzących miesiącach można oczekiwać wpływu kryzysu azjatyckiego na wyniki firm amerykańskich, nie powinno to jednak załamać trendu wzrostowego, co najwyżej osłabi nieco jego dynamikę.

LESZEK MILCZAREK

Sytuacja dla inwestorów zagranicznych, lokujących środki na naszej giełdzie, była w ostatnim czasie bardzo korzystna. W styczniu NBP, skupując waluty, gwarantował korzystny kurs wymiany. Obecnie po silnym wzroście cen akcji, wartość...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament