Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po wrogości porozumienie

07 marca 1998 | Plus Minus | JO

LEKTURY

"Patrząc na Niemcy"

Po wrogości porozumienie

Profesor Mieczysław Tomala, autor wielu opracowań naukowych i dokumentacyjnych z zakresu stosunków polsko-niemieckich, jak i o gospodarce RFN, opublikował obecnie pracę w sposób kompleksowy przedstawiającą postawę Polaków wobec Niemiec i Niemców w trudnym okresie ich wzajemnych stosunków, które trwały od 1945 roku do czasu zjednoczenia i zawarcia traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Chodzi więc o prawie pół wieku.

Praca oryginalna, oparta na stu kilkudziesięciu dokumentach, dotychczas nigdzie nie publikowanych, ukazuje wiele nieznanych wydarzeń w stosunkach Polska - NRD oraz Polska - RFN. Odsłania zapomniane, pomijane lub też po prostu usuwane w zaułki fakty wzajemnych stosunków.

Za fasadą oficjalnych przemówień prowadzone były dyskusje, których treść nie przenikała poza salę obrad. Profesor Tomala publikuje stenogramy rozmów Władysława...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament