Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze PZPR, wypadek w kopalni

07 marca 1998 | Kraj | DP

Zapytania poselskie -- wybór ze stenogramu

Pieniądze PZPR, wypadek w kopalni

Kazimierz Michał Ujazdowski (AWS)

Rzecz dotyczy ujawnionej informacji o zawarciu przez przywódców SdRP -- pana Aleksandra Kwaśniewskiego, Leszka Millera i Wiesława Huszczę -- w kwietniu 1990 r. z zespołem adwokackim mecenasa Brycha umowy depozytu dotyczącej środków pieniężnych. Według mojego przekonania umowa ta pozostawała w sprzeczności z prawem. Czy zdaniem ministra sprawiedliwości SdRP była uprawniona do dysponowania pieniędzmi PZPR?

Zastępca prokuratora generalnego Stefan Śnieżko

Jeżeli decyzja [owszczęciu śledztwa w 1992 r. ] została wydana i zrealizowana, oznacza to, że zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Bogdan Lewandowski (SLD)

Czy to jest normalna praktyka, że prokuratura wszczyna dochodzenie po informacji prasowej? Czy tygodnik "Wprost" podał jakiekolwiek informacje, które wcześniej nie były znane oskarżycielowi publicznemu?

Władysław Adamski (SLD)

Poseł pytający interesował się, czy SdRP była uprawniona do korzystania zdepozytu. Czy, pomijając tutaj fakt, że śledztwo wszczęto, moim zdaniem, zbyt pochopnie, być może nie bez przyczyn politycznych, można na tym etapie udzielić odpowiedzi na tak formułowane dywagacje?

Marek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament