Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Żydzi, chrześcijanie, zagłada

07 marca 1998 | Gazeta | LS

Żydzi, chrześcijanie, zagłada

LECH SOKOł

Wyszła drukiem w Uppsali książka, której się nie powinno przemilczeć: "Jews and Christians: Who is your Neighbour after the Holocaust? " (Żydzi i chrześcijanie: kto jest twoim bliźnim po holokauście? ), wydana i opracowana przez Michała Brona, zawierająca materiały z sympozjum polsko-szwedzkiego, które miało miejsce w Instytucie Polskim w Sztokholmie już jakiś czas temu, w 1996 roku.

Sympozjum i książka nie są całkowicie identyczne. Michał Bron był kimś więcej niż wydawcą: napisał wstęp do książki opatrzony wcale obszerną bibliografią tematu oraz "Kalendarium dialogu chrześcijańsko-żydowskiego (1893-- 1996) ", zapewne także on przygotował nie podpisany aneks, zawierający wybór katolickich i protestanckich dokumentów, odnoszących się do Żydów, on wreszcie streścił referaty ks. bp. Stanisława Gądeckiego i ks. prof. dra Waldemara Chrostowskiego. W książce znajdziemy także sześć przyczynków do sympozjum oraz streszczenie dyskusji (przez Lucjana Feldmana) .

Wystąpienie rabina Julesa Harlowa (Rabbinical Assembly of the United Synagogue of America) , czasowo pracującego w Sztokholmie, otworzyło obrady. Nosiło ono tytuł wiele mówiący ojego zawartości: "Długa i pełna nadziei droga od pogardy do zrozumienia". Jest w jego wystąpieniu wątek osobisty jakby przeniesiony z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament