Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Romeo i Sylwia

07 marca 1998 | Plus Minus | BM

PAMIĘTNIK LITERACKI

Romeo i Sylwia

BRONISłAW MAJ

Wiem, że nie wypada nadto wychwalać własnego gniazda, ale przecież czasem trzeba: oto "Rzeczpospolita" z godnym najwyższego uznania zmysłem historycznym i nieomylnym wyczuciem tragedii, relacjonując kończący karnawał wielki bal prasy, który z udziałem znakomitych osobistości odbył się w salonach warszawskiej Politechniki -- uchwyciła i uwypukliła moment najistotniejszy, niosący w sobie ziarno przyszłego dramatu: poseł AWS-ZChN Michał Kamiński przybył na bal z posłanką SLD Sylwią Pusz! Fotografia, autorstwa Michała Sadowskiego, przedstawia ambitnego męża stanu dokładnie w chwili, gdy z właściwą swemu wiekowi beztroską pychą zwierza się dziennikarce TVP Danucie Dunin-Holeckiej:

. .. . śniło mi się, że moja jedyna Zjawiła się i zastała mnie w trumnie (Dziwny sen: zmarłem, ale mogłem myśleć! ) Lecz pocałunkiem tchnęła we mnie tyle Życia, że w jednej chwili wstałem z martwych, Nie dosyć tego -- zostałem cesarzem! Stojąca w głębi,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament