Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Była miłość i zrozumienie

07 marca 1998 | Styl życia | RW

SONDAŻ

Wspomnienia o domu rodzinnym

Była miłość i zrozumienie

Życie rodzinne większości rodaków koncentruje się w pokoju z telewizorem. Kiedyś domownicy spotykali się przede wszystkim w kuchni. Dom lat dziecinnych niemal trzy czwarte dorosłych zapamiętało jako miejsce, w którym spotykali się zmiłością i zrozumieniem. Sondaż przeprowadziło CBOS pod koniec ubiegłego roku.

Prawie dwie trzecie dorosłych mieszkańców Polski w dzieciństwie i wczesnej młodości mieszkało w domu jednorodzinnym, parterowym (co często oznacza dom wiejski) lub wyższym. Dziś w takich warunkach żyje połowa badanych. Z kolei mieszkanie w bloku lub kamienicy to wspomnienie z dzieciństwa co trzeciego respondenta i teraźniejszość niemal połowy.

Na wsi, z rodzeństwem

Dom rodzinny przeciętnego Polaka liczył sobie niespełna 3, 5 izby (licząc pomieszczenia mieszkalne i kuchnię) . Mieścił się zreguły na wsi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1329

Spis treści
Zamów abonament