Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zaświadczenie wystawi lekarz lub położna

21 kwietnia 2010 | Gazeta prawa i podatków | Michał Cyrankiewicz

O świadczenie z tytułu urodzenia dziecka będzie mogła się ubiegać również matka, która w czasie ciąży przebywała za granicą albo która urodziła poza terytorium Polski

Najnowsza, uchwalona przez Sejm 5 marca 2010 r., nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych weszła w życie 31 marca 2010 r. (DzU nr 50, poz. 301). Wprowadza ona nowe, łatwiejsze zasady ubiegania się przez rodziców o tzw. becikowe – jednorazową zapomogę wypłacaną z tytułu urodzenia się dziecka. Zastosowane rozwiązania mają obowiązywać do końca 2011 r., czyli jeszcze przez prawie pełne 21 miesięcy.

Pozbawieni świadczeń

Obowiązująca od 1 stycznia 2009 r. nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych wprowadziła rozwiązanie, które uzależniało możliwość wypłacenia zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka oraz prawo do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka od pozostawania przez kobietę w ciąży pod opieką medyczną nie później niż od 10. tygodnia ciąży do dnia porodu.

Zmiana ta była...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8604

Spis treści
Zamów abonament