Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Które dochody i koszty trzeba wykazać w PIT-38

21 kwietnia 2010 | Prawo | Konrad Piłat

Po raz pierwszy nawet osoby, które nie mają kwalifikowanego podpisu elektronicznego, mogą przesłać PIT-38 przez Internet

Formularz PIT-38 przeznaczony jest dla podatników, którzy uzyskali przychody z tytułu odpłatnego zbycia: papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych (sprzedaż krótka), pochodnych instrumentów finansowych oraz realizacji praw z nich wynikających, udziałów w spółkach mających osobowość prawną.

Wypełniają go także osoby, które uzyskały przychody z objęcia udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną albo wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część.

Nie tylko z PIT-8C

Najistotniejsza jest część C formularza. Podatnicy muszą w niej wykazać przychody i koszty ich uzyskania. Podstawą jej wypełnienia najczęściej jest przesłany przez biuro maklerskie PIT-8C. Jednakże nie tylko. Podatnicy mogą bowiem uwzględnić zarówno koszty nabycia papierów wartościowych, prowizje zapłacone w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8604

Spis treści
Zamów abonament