Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kandydaci PiS przegrywają

21 kwietnia 2010 | Kraj | Eliza Olczyk Jarosław Stróżyk
źródło: Rzeczpospolita

Marszałek Bronisław Komorowski wciąż jest faworytem wyborów prezydenckich

Kto stanie do przyspieszonych wyborów prezydenckich? Na to pytanie muszą odpowiedzieć przede wszystkim PiS i SLD, bo ich kandydaci, Lech Kaczyński i Jerzy Szmajdziński, zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

Na razie znamy trzech pewnych uczestników tegorocznego wyścigu, który rozpocznie się dziś, gdy marszałek Sejmu ogłosi wybory. To Bronisław Komorowski z PO, Andrzej Olechowski, kandydat niezależny popierany przez Stronnictwo Demokratyczne, i Marek Jurek, lider Prawicy RP. Z nieoficjalnych informacji wynika, że reprezentantem Sojuszu będzie prawdopodobnie poseł Ryszard Kalisz.

Prawdziwą zagadką jest kandydat PiS. Zapewne większość partii chciałaby, by został nim prezes partii Jarosław Kaczyński, ale według naszych informacji w grę wchodzą też europoseł Zbigniew Ziobro i była wicepremier Zyta Gilowska.

Z sondażu GfK Polonia dla “Rz” wynika, że najlepszym kandydatem dla PiS byłby Kaczyński – chciałoby na niego zagłosować 26 proc. badanych; na Ziobrę – 21 proc., a Gilowską 13.

– Gilowska nigdy nie była w pełni związana z PiS, nie była też obecna w polityce przez ostatnie dwa lata – zauważa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8604

Spis treści
Zamów abonament