Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej kredytów w ING

21 kwietnia 2010 | Ekonomia | Eliza Więcław
źródło: Rzeczpospolita

Małgorzata Kołakowska, nowa prezes ING Banku Śląskiego, chce, rozruszać akcję kredytową. To największa zmiana, jaką zamierza wprowadzić – mówi w rozmowie z Elizą Więcław

Rz: Zarządza pani ING Bankiem Śląskim od początku tego roku. Czy przygotowuje pani nową strategię dla banku, który jest czwarty w Polsce pod względem aktywów?Płynność, którą mamy, daje nam dziś szansę wzrostu po stronie kredytowej

Nie pracujemy nad nową strategią, modyfikujemy istniejącą. Chcemy być mocnym bankiem depozytowym, ale jednocześnie stawiamy duży akcent na rozwój akcji kredytowej. To jest trochę inne spojrzenie na działalność banku, w którym dotychczas część depozytowa była znacznie silniejsza i przeważająca. Obecnie naszym celem jest wzrost po stronie kredytowej.

Czemu nastąpił taki zwrot? ING zawsze był traktowany jako bank depozytowy.

Bank był już bardzo aktywny na rynku kredytów korporacyjnych, których portfel systematycznie rósł. Jeżeli chodzi o część detaliczną, to motorem tego rynku przez ostatnie lata były kredyty hipoteczne w walutach. Zdecydowaliśmy się, z wyjątkiem krótkiego okresu, nie udzielać takich kredytów.

W rezultacie mamy taki udział w rynku, a nie inny. To rynek ukierunkował nasz rozwój czy też możliwość naszego rozwoju w ostatnich latach.

Jak bardzo możecie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8604

Spis treści
Zamów abonament