Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ma głos książka na głos

21 kwietnia 2010 | Styl życia | Monika Janusz-Lorkowska
23 kwietnia  2009 r., Warszawa – „Uliczne czytanie książek” w ramach obchodów Światowego  Dnia Książki. Tegoroczne obchody w najbliższy piątek
autor zdjęcia: Magda Starowieyska
źródło: Rzeczpospolita
23 kwietnia 2009 r., Warszawa – „Uliczne czytanie książek” w ramach obchodów Światowego Dnia Książki. Tegoroczne obchody w najbliższy piątek
Irena  Koźmińska inicjatorka kampanii  „Cała Polska  czyta dzieciom”
źródło: Rzeczpospolita
Irena Koźmińska inicjatorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”

6 tysięcy wolontariuszy, 4 tysiące czytających przedszkoli i szkół. Irena Koźmińska o kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”

Rz: Ta kampania ma już prawie dziesięć lat. W marcu odbył się ósmy ogólnopolski finał kampanii. W czerwcu – IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jakie są efekty?

Irena Koźmińska: Akcja rozwija się prężnie, zwłaszcza poza Warszawą. Przez cały rok zaangażowanych jest w nią blisko 6 tysięcy wolontariuszy. Wykonują pracę organiczną: w szkołach, przedszkolach, bibliotekach, domach kultury. Organizują m.in. codzienne czytanie, spotkania czytelnicze.

Poza tym ponad 4 tysiące przedszkoli i szkół przystąpiło do programów: „Czytające szkoły” i „Czytające przedszkola” (choć często sama szkoła niszczy to, co zaleca – czyli chęć czytania – podsuwając nudne, nieżyciowe lektury).

Na czym te programy polegają?

Na codziennym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8604

Spis treści
Zamów abonament